Inne tekstylia

Modna pościel 100×135 dla dzieci

Wybór pościeli dla dzieci jest tak duży, że rodzice nie zawsze jednak wiedzą na co się zdecydować. Większość z nich stara się wybrać taki model, by dziecko czuło się w nim dobrze oraz by jednocześnie pasował on do wystroju pokoiku. Jakie więc pościele cieszą się obecnie największą popularnością? Co warto kupić, by dzieci były zadowolone? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek. 

Pościel w rozmiarze 100×135 

Pościel o wymiarach 100 x 135 to tak naprawdę najbardziej uniwersalny, wszechstronny wzór, który można znaleźć na rynku. Taka pościel bez problemu więc dopasuje się zarówno do łóżeczka ze szczebelkami (w jakim śpią maluchy od urodzenia) oraz w łóżeczkach, które idealnie sprawdzają się u dzieci po ukończeniu przez nich pierwszego roku życia aż do 7-8 lat. Pościel ta nie jest zbyt ciężka, dlatego też idealnie chroni dzieci przez chłodem oraz nie obciąża ich zanadto podczas spania. 

Przyjemna pościel dla dzieci

Rodzice, którzy chcą kupić odpowiedni model pościeli dla swoich pociech, przede wszystkim powinni zwrócić uwagę na materiał, z którego dane komplety są wykonane. Dzieci najczęściej dobrze się czują w przyjemnych w dotyku, lekkich materiałach, które nie drażnią ich skóry i nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu. Warto także sprawdzić jak dany model został wykończony oraz czy wszelkie dodatki są również wykonane w solidny sposób. Zamek, guziki, frędzle, dżety czy inne ozdobniki nie zawsze sprawdzają się przy dzieciach, dlatego trzeba na to wszystko uważać. 

Jaki materiał będzie najodpowiedniejszy?

Rodzice najczęściej wybierają pościel wykonaną z wysokogatunkowej bawełny, z wiskozy, muślinu. Bardzo popularne są ostatnio również pościele bambusowe, których miękki i przyjemny w dotyku materiał niewątpliwie zaskoczy rodziców i maluchy. Taka pościel nie gniecie się, nie kurczy w praniu i suszeniu oraz co najważniejsze jest bardzo trwała. Wielu producentów pościeli słusznie zauważa, że warto kupić dzieciom taki model, w którym będą się czuły naprawdę dobrze. Wówczas chętnie będą w niej spały oraz relaksowały się pod nią w ciągu dnia. 

Szeroki wybór wzorów

Jaki wzór pościeli wybrać dla swojego dziecka? Najlepiej postawić na taki, którym aktualnie maluch się interesuje. Pościel w kolorowe lalki, kucyki, misie, zwierzątka lub w ulubione postaci z bajek – zawsze wywołuje uśmiech na twarzy najmłodszych. Gdy rodzice kupią dziecku pościel z jego ulubionym bohaterem, mogą być pewni, że maluch chętnie będzie w niej spał. Mimo, iż taki design nie zawsze pasuje do pięknego, nowoczesnego i stylowego pokoju dziecięcego – warto ją wybrać. Dzieci uwielbiają bowiem spać, gdy towarzyszą im postacie, które  dobrze znają i które uwielbiają. 

Sen jest ważny u dzieci, dlatego też rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy spały w jak najlepszych warunkach. Solidna, przyjemna w dotyku, efektowna pościel to klucz do sukcesu. Dzieci bezapelacyjnie chętnie będą spały w łóżku, które będzie kojarzyło im się z miłym miejscem. Piękna pościel przyczyna się do tego, że dzieci uwielbiają swoje łóżko.