Nieszablonowe dywany

Jak wybrać dywan dla dziewczynki – kilka przykładów

Wybór dywanu dla dziewczynki to prawdziwe wyzwanie. Większość poradników dotyczących zakupu odpowiedniego rozwiązania pomija ten temat, skupiając się przede wszystkim na analizie ogólnych potrzeb dziecięcych. Jaki zatem dywan będzie najlepszy dla dziewczynki? Oto kilka inspiracji.

Jak wybrać dywan dla dziewczynki? Czym się kierować?

– Trwałością – dywan musi być odporny na oddziaływania mechaniczne.

– Funkcjonalnością – zabawa na nim musi być w miarę wygodna. Modele shaggy o długim włosiu raczej się nie sprawdza.

– Ciepłem – w klasycznym pokoju dywan musi chronić przed zimnem. W przypadku ogrzewania podłogowego musi przewodzić ciepło.

– Stylistyką – nie może rozpraszać uwagi dziecka, choć nie ma wątpliwości, że powinien być kolorowy i ładny.

A teraz… czas na konkrety!

Oto propozycje dywanów, które sprawdzą się zwłaszcza w pokoju dziewczęcym:

1. Kucyki, koniki i inne, bajkowe postaci – popularne, bajkowe jednorożce, kucyki Pony bądź inne „dziewczęce” projekty, to idealne rozwiązanie do pokoju dla bardzo młodych (i małych) kobiet. Ich kolorystyka opiera się z reguły na delikatnych, pastelowych barwach, a cała kompozycja oparta jest na wielobarwności. Co więcej, modele te doskonale połączą się z ledwie zarysowaną, pastelową kolorystyką ścian.

2. Zwierzaki – każdy rodzic wie, że to temat rzeka. W zasadzie wszystkie dzieci uwielbiają zwierzątka, więc dlaczego nie wprowadzić ich do domowej aranżacji pokoju dziecięcego? Wybierając się z dzieckiem do ZOO, warto mieć na względzie, że już wkrótce w dziewczęcym pokoju taki dywan zagości. Dostępnych na rynku modeli i wzorów jest praktycznie tak dużo, jak gatunków zwierząt.

przykład dziewczęcego dywanu; źródło – strona sklepsindbad.pl

3. Tęcza – małe dziewczyny kochają motywy tęczy. Co ważne – nie musi być ona połączona z motywami zwierzęcymi (patrz pkt. 1), ale może stanowić indywidualną formę aranżacyjną. Najciekawsze motywy tęczy nie ograniczają się jedynie do 7 wielobarwnych pasków, ale zawierają również przedstawienie Słońca, chmur i innych zjawisk na niebie. Mimo to, motyw ten i tak ma charakter przewodni.

4. Planety – to propozycja dla tych dziewczynek, które już na wczesnym etapie życia preferują naukę połączoną z zabawą. Oczywiście nie musi być to od razu naukowa prezentacja ciał niebieskich, wraz z ich elipsoidalnymi orbitami. Układ słoneczny może być przedstawiony w sposób lekki i zabawny, ale opierający się na podstawowych prawach fizyki. Motyw planet może tu zresztą zastąpić każda inna dziedzina nauki.

Pokój dziewczęcy można też wyposażyć w delikatnie zarysowany, kremowy dywan z zaznaczonymi motywami zwierzęcymi i geometrycznymi. Propozycja ta jest skierowana jednak już dla starszych dziewczyn, to jest najczęściej w wieku szkoły podstawowej. Jego zaletą jest długi czas użytkowania, gdyż nie ma on już typowo dziecięcego charakteru.

Podsumowanie

Wybierając dywan dla dziewczynki, należy postawić nie tylko na konkretne kwestie funkcjonalne, ale też na odpowiednią kolorystykę. Co ciekawe, dominacja różu, bieli i delikatnego fioletu wcale nie musi być tu oczywista. Wręcz przeciwnie – warto udekorować pokój dziewczynki czymś zupełnie nowym i zaskakującym.