Nieszablonowe dywany

Dywan sizalowy – gdzie sprawdzi się ten modny dodatek?

Jednymi z artykułów wnętrzarskich cieszących się rosnącą popularnością są dywany sizalowe. Tą nazwą określa się zarówno wyplatane ręcznie modele z naturalnych włókien agawy, jak i doskonale imitujące je płasko tkane egzemplarze z włókien polipropylenowych. Cechy charakterystyczne sznurkowych dywanów to brak odstającego runy oraz ścisły, twardy splot. Dzięki temu posiadają one wiele korzystnych właściwości i mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w różnych sytuacjach. Gdzie warto umieścić dywany Sizal i kto powinien się na nie zdecydować?

Korzystne właściwości płasko tkanych dywanów

Wykorzystanie mocnych i twardych włókien sprawia, że te akcesoria są wyjątkowo odporne na zniszczenie. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że ustawione na nich meble nie będą zgniatały struktury i powodowały odkształceń. Wykorzystywane materiały są również odporne na wilgoć i zmienne temperatury. Często umieszczane są więc na balkonach i tarasach. Ścisły splot zapobiega przenikaniu drobnych śmieci w głąb struktury. Jest to więc doskonałe rozwiązanie w miejscach, w których wyjątkowo istotne jest zachowanie wysokiego stopnia czystości. Oddychające włókna i sposób wykonania sprawiają, że w dywanach z tej kategorii nie namnażają się drobnoustroje i nie kumulują alergeny. Poddawane regularnemu czyszczeniu będą doskonałym rozwiązaniem dla osób z uczuleniami. Domowników, którzy lubią proste i praktyczne rozwiązania z pewnością ucieszy to, jak łatwe w pielęgnacji są tego rodzaju akcesoria. Dywan sizalowy (zobacz na Dywanowy24) wystarczy poddawać regularnemu odkurzaniu z użyciem standardowej szczotki. Zabrudzenia, które pojawią się na powierzchni tkaniny można usunąć za pomocą wody i delikatnego detergentu. Niewielka waga przedmiotów sprawia, że również ich częste trzepanie nie stanowi problemu.

Kto powinien zdecydować się na taki dywan?

Sizalowe dywany są szczególnie cenione przez alergików, rodziców małych dzieci i posiadaczy zwierząt. Chętnie wybierają je również osoby, którym zależy na utrzymaniu porządku bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na sprzątanie. Warto wiedzieć o tym, że są to wyjątkowo trwałe przedmioty, które mogą okazać się praktycznymi elementami wykorzystywanymi przez wiele lat. Duży wpływ na popularność dywanów sznurkowych posiada mnogość możliwych do odnalezienia kolorów i wzorów. Dzięki temu doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, boho, minimalistycznych, a nawet rustykalnych. Oprócz wyjątkowo modnych stonowanych designów w barwach ziemi, odnaleźć można bogatą ofertę dywanów z trójwymiarowymi, geometrycznymi wzorami. Do chętnie wybieranych należą również motywy florystyczne i etniczne.

Gdzie warto umieścić sizalowy dywan?

Dzięki temu, że występują w różnych kształtach i rozmiarach, sznurkowe dywany sprawdzają się zarówno jako niewielkie dodatki na balkonach, jak i elementy pokrywające podłogę dużych pokoi. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie w korytarzach i pomieszczeniach, po których chodzi się w butach. Będą również doskonałym pomysłem do salonów i jadalni. Możliwość zakupu modeli o wyjątkowo modnych wzorach sprawia, że warto umieścić je w pokojach młodzieżowych. Ze względu na korzystne właściwości, sprawdzą się w różnych sytuacjach.