Nieszablonowe dywany

Jaki wybrać dywanik do przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, które widzi każdy, kto odwiedza nasz dom. Dlatego też, mieszkańcy starają się, by ta cześć była jak najbardziej reprezentacyjna i gustowna, by zachęcała odwiedzających do wejścia do środka. Przedpokój musi być także miejscem praktycznym i funkcjonalnym, gdyż to tam najczęściej zbiera się najwięcej brudu, kurzu i piasku (z zewnątrz). Co obowiązkowo powinno się znaleźć w dobrze urządzonym przedpokoju? 

Dywanik do przedpokoju – dlaczego warto go mieć? 

Dywany do przedpokoju to niewątpliwy must have w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Dzięki niemu nie jest widoczny piasek czy kurz, który przynoszony jest z zewnątrz oraz wprowadza on namiastkę stylu, w którym to urządzona jest cała nasza przestrzeń. Należy pamiętać, że przy urządzaniu wnętrz, nie powinniśmy lekceważyć przedpokoju. Powinien on bowiem jak cała reszta być przytulny, klimatyczny i ciepły. Gustowny dywanik, solidna szafa, wygodne siedzisko, kilka poduszek ozdobnym – to podstawowe elementy w takim miejscu. 

Jak wybrać dywan do przedpokoju? 

Taki dywanik w naszym przedpokoju powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto więc już na etapie poszukiwań zwrócić uwagę na skład materiałowy asortymentu, który wpadł nam w oko. Jest to bowiem ogromnie ważne, by taki dywanik można było spokojnie odkurzać lub w razie potrzeby wyprać (nie tracąc przy tym jego właściwości wizualnych). Wygląd takiego dywanika również nie jest bez znaczenia. Jeżeli mamy urządzone całe wnętrze w stylu nowojorskim, rustykalnych, glamour – taki dywanik w przedpokoju obowiązkowo musi wkomponować się w ten klimat. Ponadto, obowiązkowo należy zwrócić również uwagę na kolorystykę tego asortymentu. Wszelkie jasne kolory, zdecydowanie nie wchodzą w grę. Jeżeli ma to być dywanik, który ma leżeć w danym miejscu przez cały rok – musi być on odporny ja wodę i plamy. Najlepiej jest więc postawić na kolory takie jak szarość, brąz, czerń, czerwień czy różne odcienie fioletu. To zdecydowanie spowoduje, że zabrudzenia nie będą od razu tak widoczne.