Nieszablonowe dywany

Urządzamy salon – jaki dywan wybrać?

Salon musi być urządzony w sposób stylowy i praktyczny, szczególnie, że jest to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji. Dywan to ważny element dekoracyjny, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i komfortowe. Jak dobrać dywan do wnętrza? O tym poniżej.

Odpowiedni kolor i rozmiar

Wybierając dywan trzeba zastanowić się, gdzie będziemy chcieli go umieścić oraz w jakim rozmiarze będzie najlepszy. Jeśli salon jest niedużych rozmiarów lepiej sprawdzą się dywany mniejsze, dekoracyjne, które będą na przykład ułożone przed kanapą. Jeżeli chodzi o większe powierzchnie to w tym wypadku takiego typu dywan 300×400 może okazać się dobrym rozwiązaniem, choć oczywiście trzeba dopasować go do wnętrza. Niektórzy preferują dywany na całej powierzchni podłogi, inni tylko w wybranych fragmentach pomieszczenia. To drugie rozwiązanie będzie korzystniejsze, gdyż nie będzie tak przytłaczać pomieszczenia. Kolejna ważna kwestia to kolor dywanu – dużo zależy od wybranej aranżacji wnętrza, dodatków, jakie umieścimy w salonie oraz naszych indywidualnych preferencji. Dywan może być elementem dopełniającym, wówczas powinien współgrać z kolorami dominującymi w salonie, albo elementem wyróżniającym. W tym wypadku można zdecydować się na bardziej szalony wzór czy kolor.

W jakim wzorze?

Wybór dywanu musi być przemyślany nie tylko pod względem rozmiaru i koloru, ale także wzoru. Obecnie dużą popularnością cieszą się dywany 300×400 jednobarwne z długim włosiem. Niektórzy decydują się też na dywany perskie, które przypominają dawne czasy. To dobre rozwiązanie, takie połączenie nowoczesnego wnętrza z elementami retro wygląda bardzo dobrze. W salonie można łączyć różne style, dzięki temu uzyskamy bardzo ciekawą aranżację, która będzie oryginalna i z pewnością nie jedna osoba nam jej pozazdrości. Jeśli nie mamy poczucia estetyki, zawsze można oddać sprawy w ręce profesjonalistów, dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko idealne będzie do siebie pasować, a jednocześnie pomieszczenie będzie wygodne i praktyczne.